Hra na obchod 1.B - 13. 6. 2023

Děti měly za úkol „vyrobit“ zboží do svého krámku. Tak např. v pekařství se objevily housky a chleba, v drogerii zase zubní kartáčky nebo prací prášky, v knihkupectví byly k vidění knížky… Zkrátka nejdříve se děti musely zamyslet, co se do jejich krámku hodí. Pak bylo potřeba zboží nacenit, ale ani s tím nebyly potíže.

Hra na obchod 1.B 

Děti se rozdělily na dvě poloviny – na nakupující a prodávající. Platilo se samozřejmě opravdovými penězi. Děti si dost hlídaly, aby platily či vracely správné částky! Postupně se prodávající osmělovali a začali své zboží vychvalovat, předváděli, k čemu zboží slouží a proč by si jej měli ostatní koupit.

Pak se děti ve skupinkách prohodily.

Při závěrečné diskuzi děti říkaly, co pro ně bylo jednoduché a co jim naopak dělalo potíže. Každopádně si vyzkoušely zacházení s penězi, komunikaci mezi sebou a v neposlední řadě mohou své získané znalosti uplatnit v reálném životě např. při nakupování s rodiči. Děti samy říkaly, že si teď více budou všímat toho, co rodiče v obchodě dělají, jaké zboží kde je a některé dokonce zlákala profese prodejce.

Děti z 1.B

Fotogalerie

Události

5. října

  • 8.00 hod. - Od brány k bráně 3.A

4. října

  • 8.00 hod. - Den zvířat pro 6. ročník

27. září


22. září


21. září


20. září


19. září


6. září


5. září


Projekty

Projekt-jak


Projekt


Doucovani-letak-pro-publicitu-npo_1