Běžkařské soustředění na Šumavě třídy 6. B, 20.1 – 24.1.2019

V neděli 20. ledna jsme v brzkých ranních hodinách odjeli na běžkařské soustředění na Soumarský Most. První zastávka byla v Českých Budějovicích, kde kluci odehráli zápas proti Dynamu České Budějovice. Holky vyrobily drobné transparenty a vytvořily skvělou atmosféru. Poté už jsme pokračovali na Šumavu.

Po rychlém ubytování jsme šli vyzkoušet stopu a také zjistit, jaké jsou lyžařské dovednosti dětí. Úroveň slušná a chuť naučit se nový sport byla ještě větší. Večer jsme byli rozděleni do týmů, ve kterých jsme během celého soustředění absolvovali různé soutěže.

V následujících čtyřech dnech jsme získali spoustu skvělých zážitků. Pilovali jsme techniku klasického stylu, jezdili na výlety, např. k Volarským menhirům, do Lenory nebo k Plešnému jezeru. Absolvovali jsme běžkařské závody, kde mezi dívkami zvítězila Karolína Burdová, klučičí závod ovládnul Roman Starý. Byli jsme v nedalekém bazénu a vířivce, sportovali jsme v tělocvičně, stavěli obří iglú a užívali si krásnou přírodu.

Najezdili jsme v kopcovitém terénu okolo 70 km, což byl slušný počin.

Běžkařské soustředění se velice vydařilo, jak díky žákům, kteří zaslouží pochvalu za svůj přístup, tak díky pohodovému majiteli penzionu a také díky našim učitelům Jonatanu Hánovi a Pavlu Tvarůžkovi. Pokud si chcete prohlédnout, jak jsme si soustředění užili, podívejte se na video: https://www.youtube.com/watch?v=mVUnWqB8g1w

úvodní obrázek Šumava