Florbal starších dívek – šampionky Jihlavska - 26. 11. 2019

foto florbal

Florbal starších dívek – šampionky Jihlavska

V úterý 26. listopadu se družstvo starších dívek zúčastnilo okresního kola florbalu základních škol. Jelikož dívčí florbal se v Jihlavě těší velké oblibě, konkurence byla silná. V týmech byly hráčky z klubů SK Jihlava a FBŠ Jihlava. Celkem se turnaje zúčastnilo 14 škol.

Základní skupiny se odehrály ve školách - Kollárova, Demlova, Seifertova. Naše holky hrály v tělocvičně školy pojmenované po básníku Janu Kollárovi. Všechny zápasy dívky zvládly a postoupily do finále, které se odehrálo v tělocvičně hokejové školy v Seifertově ulici. Děvčata postupně zvítězila nad družstvy ze ZŠ Polná, ZŠ Kollárova, ZŠ Zhoř a ZŠ Luka nad Jihlavou.

První zápas finálové skupiny holky odehrály proti ZŠ Nad Plovárnou. První poločas byl nervózní, druhé dějství se však proměnilo v naši exhibici a výsledkem bylo vítězství v poměru 8:1. Druhý zápas, v němž jsme nastoupili proti domácímu týmu, byl nejtěžším v turnaji. Po vynikajícím a bojovném výkonu děvčata zvítězila 3:2, čímž mohla slavit vítězství v turnaji a postup do krajského kola, které se odehraje 6. prosince v Havlíčkově Brodu.

Musím ocenit kvalitu hry, nasazení, bojovnost a týmovost našich holek. I přes úzký kádr jsme dokázali všechny ostatní týmy „přeběhat“ a přidat i florbalové dovednosti. Třikrát v turnaji jsme museli otáčet skóre a vždy se podařilo, což svědčí o charakteru týmu. Holkám patří pochvala!

Družstvo dívek (abecedně): Nikola Burdová (GK), Michaela Heřmánková, Natálie Kaděrová, Daniela Mutlová, Tereza Procházková, Vendula Sochorová, Vanessa Zárubová

Trenér: Jonatan Hána

Zde k nahlédnutí několik fotografií z turnaje

• 8.00 hod. - ZOO - 2.C