Fotbalové třídy na Sněžce 2019

Foto výstup na Sněžku

Pan učitel Hána a Tvarůžek se rozhodli „nadělit“ svým třídám dárek k Vánocům, nečekali na Štědrý den a vyrazili v neděli 1. prosince na „teambuildingový“ výlet do Krkonoš. Expedice měla několik cílů: stmelit kolektiv tříd, posunout morálně-volní vlastnosti dětí, zažít adrenalin, dřinu i zábavu a v neposlední řadě vylézt na nejvyšší horu naší země.

Program byl pestrý. Hráli jsme „celovýletovou“ hru o „Krakonošův“ pohár. Podařilo se nám vylézt na vrchol Sněžky. Hráli jsme bowlingový turnaj, koupali se pod širým nebem v sudech s horkou vodou, absolvovali praktickou přednášku člena horské služby z Pece pod Sněžkou. Strávili jsme společně tři dny v přírodě.

Poděkování patří panu řediteli Svobodovi za umožnění výletu, rodičům dětí za nebojácnost a podporu, panu učiteli Šourkovi za účast a pomoc s organizací.

Datum výšlapu bylo pondělí 2. prosince 2019 a nejlépe tento den shrnuli ve své povídce týmy „Sněhuláci“ a „Špuntíci“.

„Dne 2. prosince šly třídy 6. B a 7. B na nejvyšší horu Čech. Tato hora se jmenuje Sněžka a leží v nadmořské výšce 1603 m n. m. Vstávali jsme v 7:00, abychom se stihli nasnídat a mohli včas vyrazit. Dostali jsme svačinu, čaj do termosky a už jsme mohli jít. Cesta na Sněžku byla velmi náročná a na jedné z přestávek jsme si zahráli hru. Ta spočívala v tom, že si každý z týmu nasbíral 10 šišek, s kterými se musel trefit do okénka mezi dřevěnými sloupy. Když tato hra skončila, pokračovali jsme v cestě. Stoupali jsme stále výš a výš, mlha byla hustší a hustší. Když jsme byli blízko vrcholu, začalo foukat tak, že nás vítr málem odnesl. Na vrchol jsme vylezli sice zmrzlí, ale hrdí. Udělali jsme si fotku a pokochali se krásným výhledem. Potom jsme vyrazili nazpátek. Když jsme scházeli dolů, byli jsme rychlí. Proto jsme si cestu domů prodloužili ještě přes jednu horu (POZN. red. – hora Tabule 1282 m n. m.). Když jsme dorazili dolů, byla večeře a potom překvapení (o kterém jsme věděli). Koupání v sudech. Voda byla teploučká. Potom jsme hráli hru se slovy a nakonec jsme měli napsat povídku o dnešním dni. Dnešek byl náročný, ale užili jsme si to moc. Umožnilo nám to získat spoustu nových zážitků. Tímto děkujeme!“

Zde k nahlédnutí několik fotografií z výletu

Zde k nahlédnutí video z výletu

! Tímto nekončíme !

Přesně za 14 dní od dobytí Sněžky proběhne ve škole již 5. ročník soutěže „Výšlap na Sněžku“, který spočívá v opakovaném vybíhání schodů školy. Závod proběhne v pondělí 16. prosince od 15:00 do 18:00 a všechny děti i dospělí naší školy jsou srdečně zváni.

26. dubna

• 10.55 hod. Preventivní program 6.A

25. dubna

• 8.00 hod. - Orientační běh pro třídy s rozšířenou plaveckou výukou 3.-9. třída
  • 8.00 hod. - Minifotbal st. žáci
  • 8.00 hod. - DOK 6.B
  • 10.00 hod. - Vrakbar 8.C
  • 10.55 hod. – Preventivní program 3.B

24. dubna

• 7.15 hod. - 2.A, 2.B Plaváníčko
  • 8.00 hod. - Házená - starší žáci
  • 12.45 hod. Podpovrch Pč2 9.C

23. dubna

• 8.00 hod. – Praha exkurze 4.A,C
  • 8.00 hod. - ZŠ Jungmannova 6.C
  • 8.00 hod. - DOK 6.A
  • 10.20 hod. - DOK 7.A
  • 12.45 hod. - Podpovrch Pč2 9.A

22. dubna

• 8.00 hod. - Okresní kolo biolog. olympiády (Kat. D)
  • 8.10 hod. – Vrakbar 1.D
  • 8.10 hod. - Knihovna 1.C
  • 9.30 hod. - 3.B – knihovna

19. dubna

• 9.00 hod. - Návštěva předškoláků z MŠ Bystrouška na Jarní
  • 10.00 hod. - Den Země 5.C

18. dubna

• 15.30 – 16.30 hod. – info odpoledne pro rodiče
  • 16.30 hod. - Jednání školské rady

17. - 18. dubna

• Čistá Jihlava, úklid parku pod školou+ okolí školy

17. dubna

Plaváníčko 2.C, 2.D

Turistický kroužek - Vycházka Český mlýn

15. dubna

Návštěva zubní ordinace 2.B

10. dubna

Turistický kroužek - spolupráce s VŠPJ

Od semínka k moštu 1.A

Děti z Vědníku navštívily jihlavské muzeum

9. dubna

Různou dopravou celou Jihlavou 2.B

5. dubna

Basketbal chlapci

3. dubna

Turistický kroužek - Vycházka Rantířov

2. dubna

besedy se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Když jsem já sloužil 2.A

2024-03-27 Tematický výukový program - Průzkum zdravotnických zařízení 3.B

Velikonoce 2.A

Den učitelů 5.C

Turistický krožek - vycházka Sasov

DOK 1.A

Noc s Andersenem 2.B

Jarní trhy

Jarní trhy jsou u nás v plném proudu. Moc děkujeme všem rodičům,  kteří přispěli svými výrobky.

Vycházka Helenín