Fotbalové třídy na Sněžce 2019

Foto výstup na Sněžku

Pan učitel Hána a Tvarůžek se rozhodli „nadělit“ svým třídám dárek k Vánocům, nečekali na Štědrý den a vyrazili v neděli 1. prosince na „teambuildingový“ výlet do Krkonoš. Expedice měla několik cílů: stmelit kolektiv tříd, posunout morálně-volní vlastnosti dětí, zažít adrenalin, dřinu i zábavu a v neposlední řadě vylézt na nejvyšší horu naší země.

Program byl pestrý. Hráli jsme „celovýletovou“ hru o „Krakonošův“ pohár. Podařilo se nám vylézt na vrchol Sněžky. Hráli jsme bowlingový turnaj, koupali se pod širým nebem v sudech s horkou vodou, absolvovali praktickou přednášku člena horské služby z Pece pod Sněžkou. Strávili jsme společně tři dny v přírodě.

Poděkování patří panu řediteli Svobodovi za umožnění výletu, rodičům dětí za nebojácnost a podporu, panu učiteli Šourkovi za účast a pomoc s organizací.

Datum výšlapu bylo pondělí 2. prosince 2019 a nejlépe tento den shrnuli ve své povídce týmy „Sněhuláci“ a „Špuntíci“.

„Dne 2. prosince šly třídy 6. B a 7. B na nejvyšší horu Čech. Tato hora se jmenuje Sněžka a leží v nadmořské výšce 1603 m n. m. Vstávali jsme v 7:00, abychom se stihli nasnídat a mohli včas vyrazit. Dostali jsme svačinu, čaj do termosky a už jsme mohli jít. Cesta na Sněžku byla velmi náročná a na jedné z přestávek jsme si zahráli hru. Ta spočívala v tom, že si každý z týmu nasbíral 10 šišek, s kterými se musel trefit do okénka mezi dřevěnými sloupy. Když tato hra skončila, pokračovali jsme v cestě. Stoupali jsme stále výš a výš, mlha byla hustší a hustší. Když jsme byli blízko vrcholu, začalo foukat tak, že nás vítr málem odnesl. Na vrchol jsme vylezli sice zmrzlí, ale hrdí. Udělali jsme si fotku a pokochali se krásným výhledem. Potom jsme vyrazili nazpátek. Když jsme scházeli dolů, byli jsme rychlí. Proto jsme si cestu domů prodloužili ještě přes jednu horu (POZN. red. – hora Tabule 1282 m n. m.). Když jsme dorazili dolů, byla večeře a potom překvapení (o kterém jsme věděli). Koupání v sudech. Voda byla teploučká. Potom jsme hráli hru se slovy a nakonec jsme měli napsat povídku o dnešním dni. Dnešek byl náročný, ale užili jsme si to moc. Umožnilo nám to získat spoustu nových zážitků. Tímto děkujeme!“

 

Zde k nahlédnutí několik fotografií z výletu

Zde k nahlédnutí video z výletu

 

! Tímto nekončíme !

Přesně za 14 dní od dobytí Sněžky proběhne ve škole již 5. ročník soutěže „Výšlap na Sněžku“, který spočívá v opakovaném vybíhání schodů školy. Závod proběhne v pondělí 16. prosince od 15:00 do 18:00 a všechny děti i dospělí naší školy jsou srdečně zváni.

Události

 10. dubna

  • Velikonoční pondělí – státní svátek

 7. dubna

  • státní svátek – Velký pátek

 6. dubna

  • velikonoční prázdniny

 5. dubna

  • 8.00 hod. – beseda MP 1.C
  • 9.00 hod. - beseda MP 1.D
  • 10.00 hod. - beseda MP 2.C
  • 11.00 hod. - beseda MP 2.D

 4. dubna

  • 8.00 hod. - Den otevřených dveří (není určeno pro budoucí prvňáčky)

 3. dubna

  • 12.45 hod. - Podpovrch PČ 2, 9.D

 31. března


 30. - 31. března

  • 8.00 hod. - Jarní trhy - družina, 1. stupeň

Skm_c300i23032807310_1


 28. března


 25. března


 22. března


 10. března

Karneval ŠD


 16. února


 15. února

Karneval ŠD


 2. února


 31. ledna

hr

Výstup na Sněžku 2023


 27. ledna


 25. ledna


Projekty

Projekt


Doucovani-letak-pro-publicitu-npo_1