Fotbalové třídy na Sněžce 2019

Foto výstup na Sněžku

Pan učitel Hána a Tvarůžek se rozhodli „nadělit“ svým třídám dárek k Vánocům, nečekali na Štědrý den a vyrazili v neděli 1. prosince na „teambuildingový“ výlet do Krkonoš. Expedice měla několik cílů: stmelit kolektiv tříd, posunout morálně-volní vlastnosti dětí, zažít adrenalin, dřinu i zábavu a v neposlední řadě vylézt na nejvyšší horu naší země.

Program byl pestrý. Hráli jsme „celovýletovou“ hru o „Krakonošův“ pohár. Podařilo se nám vylézt na vrchol Sněžky. Hráli jsme bowlingový turnaj, koupali se pod širým nebem v sudech s horkou vodou, absolvovali praktickou přednášku člena horské služby z Pece pod Sněžkou. Strávili jsme společně tři dny v přírodě.

Poděkování patří panu řediteli Svobodovi za umožnění výletu, rodičům dětí za nebojácnost a podporu, panu učiteli Šourkovi za účast a pomoc s organizací.

Datum výšlapu bylo pondělí 2. prosince 2019 a nejlépe tento den shrnuli ve své povídce týmy „Sněhuláci“ a „Špuntíci“.

„Dne 2. prosince šly třídy 6. B a 7. B na nejvyšší horu Čech. Tato hora se jmenuje Sněžka a leží v nadmořské výšce 1603 m n. m. Vstávali jsme v 7:00, abychom se stihli nasnídat a mohli včas vyrazit. Dostali jsme svačinu, čaj do termosky a už jsme mohli jít. Cesta na Sněžku byla velmi náročná a na jedné z přestávek jsme si zahráli hru. Ta spočívala v tom, že si každý z týmu nasbíral 10 šišek, s kterými se musel trefit do okénka mezi dřevěnými sloupy. Když tato hra skončila, pokračovali jsme v cestě. Stoupali jsme stále výš a výš, mlha byla hustší a hustší. Když jsme byli blízko vrcholu, začalo foukat tak, že nás vítr málem odnesl. Na vrchol jsme vylezli sice zmrzlí, ale hrdí. Udělali jsme si fotku a pokochali se krásným výhledem. Potom jsme vyrazili nazpátek. Když jsme scházeli dolů, byli jsme rychlí. Proto jsme si cestu domů prodloužili ještě přes jednu horu (POZN. red. – hora Tabule 1282 m n. m.). Když jsme dorazili dolů, byla večeře a potom překvapení (o kterém jsme věděli). Koupání v sudech. Voda byla teploučká. Potom jsme hráli hru se slovy a nakonec jsme měli napsat povídku o dnešním dni. Dnešek byl náročný, ale užili jsme si to moc. Umožnilo nám to získat spoustu nových zážitků. Tímto děkujeme!“

Zde k nahlédnutí několik fotografií z výletu

Zde k nahlédnutí video z výletu

! Tímto nekončíme !

Přesně za 14 dní od dobytí Sněžky proběhne ve škole již 5. ročník soutěže „Výšlap na Sněžku“, který spočívá v opakovaném vybíhání schodů školy. Závod proběhne v pondělí 16. prosince od 15:00 do 18:00 a všechny děti i dospělí naší školy jsou srdečně zváni.

• 8.00 hod. - ZOO - 2.C
  • 8.00 hod. - 2.A - Výukový program Různou dopravou celou Jihlavou