Setkání s rodilými mluvčími 6.D - 20. 12. 2022

Manolo

V úterý 20.12. jsme s polovinou třídy 6.D navštívili kavárnu Manolo. Návštěvu kavárny nám zprostředkoval rodič žačky z 6.D. Cílem návštěvy bylo vyzkoušet si anglický jazyk v praxi, a to umět si objednat, zaplatit a popovídat si s rodilými mluvčími, kteří kavárnu provozují. Oba provozovatelé Jody z Toronta a Rachel z Pensilvánie byli velmi ochotní, odpovídali dětem na všechny otázky, rozhovor byl velmi přirozený, oba mluvili krásnou a srozumitelnou angličtinou. 

Děti měly před návštěvou kavárny tří hodinový projekt na tvoření otázek (druhy otázek, přítomný čas). V projektu byly uvedeny základní informace o rodilých mluvčích a na ně si musely vytvořit sadu otázek, které použily do praxe. Děti se většinou ptaly na rozdíly mezi zeměmi, gastronomii, sporty, tradice, ale také na to, proč si vybrali právě Jihlavu. 

Celkový dojem byl velmi kladný, ze začátku byla cítit mírná nervozita, ale postupně se atmosféra uvolňovala, a nakonec se děti střídaly v kladení otázek. Bylo zajímavé je pozorovat, jakým způsobem reagují.

Akce se zúčastnilo dvanáct dětí a dva učitelé (p.uč. Korber a p.uč. Zvolánková – tandem).

Aktuální informace

Události

 3. února

  • Pololetní prázdiny

 2. února

  • 11.55 hod. - Olympiáda Aj 9. tříd

 1. února

  • 8.00 hod. - Knihovna 9.D

 31. ledna

 Oslava-vysvedceni

Vystup-na-snezku


 25. ledna


 17. ledna


 22. prosince


 21. prosince


 20. prosince


 19. prosince


 16. prosince


 15. prosince

hr

Plavecké závody


 9. prosince


Projekty

Projekt


Doucovani-letak-pro-publicitu-npo_1