Sportovní úspěchy žáků prvního stupně - 16. 5. 2019

úvodní foto

V uplynulých týdnech se žáci prvního stupně zúčastnili několika soutěží na okresní a krajské úrovni. V okresním kole Štafetového poháru, který je pořádán pod záštitou Českého atletického svazu, vybojovali žáci a žákyně vynikající první místo, když v napínavých běžeckých soubojích nechali své soupeře daleko za svými zády. Díky tomuto vítězství se mohli radovat z postupu do krajského kola, které se o týden později uskutečnilo v Třebíči. Zde v konkurenci čtrnácti škol z celého kraje neměli vůbec lehkou pozici. Po celou dobu závodu jsme mohli vidět běžecké souboje kluků a holek a občas nám i tuhla krev v žilách, jak byl závod napínavý. Ale nedali jsme se a z Třebíče vezeme krásné třetí místo, kdy se našimi přemožiteli staly školy z Kamenice nad Lipou a Nového Města na Moravě. Všem členů štafetového týmu patří obrovská pochvala za bojovnost a odhodlanost, jakou v závodu ukázali.

Sestava: Filip Řáda, Jakub Cáha, David Ritter, Sebastian Vašků, Vojta Hlaváček, Julie Dostálová, Kamila Horká, Nikol Zamrazilová, Agáta Domkářová, Eliška Homolová, Anička Čížková, Daniela Heřmánková, Ester Digrin, Veronika Coufalová, Miriam Šamková, Jan Benedikt Doležel, Michal Bína, Sebastian Zmrhal, Jan Neubauer, Erik Jaša

Také míčové hry patří k oblíbeným aktivitám našich žáků. A tak jsme vyrazili na okresní kolo ve vybíjené. I zde byla konkurence obrovská. Kluci sváděli napínavé souboje s ostatními školními družstvy a pokaždé odcházeli z utkání vítězně. Až jsme došli do finále, kde jsme se střetli se základní školou Kollárova. Ze začátku to vypadalo, že nás soupeři jasně přejedou. Ale sebrali jsme poslední zbytky sil, zabojovali a bylo srovnáno. Do konce zápasu chybělo skutečně jen pár vteřin, když se soupeřům podařilo vybít našeho hráče a pískal se konec. Odešli jsme tedy poraženi a domů jsme si na krku přinesli stříbrné medaile za skvělé druhé místo. I tady jsme ukázali, že se ničeho nebojíme a dokážeme bojovat do poslední vteřiny.

Sestava: Matěj Kotrba, Václav Urban, Pavel Šoula, Daniel Šoukal, Štěpán Šoukal, Adam Wendl, Václav Jílek, Štěpán Kadlec, Matyáš Široký, Jakub Peterka, Jan Neubauer, Jakub Fila

26. dubna

10. dubna

Turistický kroužek - spolupráce s VŠPJ

Od semínka k moštu 1.A

Děti z Vědníku navštívily jihlavské muzeum

9. dubna

Různou dopravou celou Jihlavou 2.B

5. dubna

Basketbal chlapci

3. dubna

Turistický kroužek - Vycházka Rantířov

2. dubna

besedy se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Když jsem já sloužil 2.A

2024-03-27 Tematický výukový program - Průzkum zdravotnických zařízení 3.B

Velikonoce 2.A

Den učitelů 5.C

Turistický krožek - vycházka Sasov

DOK 1.A

Noc s Andersenem 2.B

Jarní trhy

Jarní trhy jsou u nás v plném proudu. Moc děkujeme všem rodičům,  kteří přispěli svými výrobky.

Vycházka Helenín

Priloha-173-a-174_1