Vítězství našich fotbalistů na turnaji v Itálii -1. - 2. 6. 2018

Kluci z fotbalových tříd 6. B a 7. B tvoří většinu týmu mladších žáků FC Vysočina Jihlava. Právě mladší žáci FC Vysočina Jihlava se zúčastnili mezinárodního turnaje „Jesolo Cup“. Tento tradiční turnaj hraný v okolí italských Benátek je organizovaný již od roku 2003. V konkurenci 12 týmů dokázala obě družstva z Jihlavy „projít“ turnajem bez porážky a celkově zvítězit.

Kategorie U13 narazila v turnaji na rakouské a italské týmy. Ve finále kluci zvítězili na penalty nad týmem Karabach Wien.

Kategorie U12 v turnaji neobdržela branku. Na vstřelené branky se však kluci zbytečně nadřeli. Sehráli jsme zápas s rakouským, panamským a italským týmem. Ve finále kluci porazili rakouský SV Telfs 2:0.

Na turnaji startovala družstva z Itálie, Francie, Rakouska, Maďarska, Slovinska či Panamy.

Jsem velmi rád, že se kluci prezentovali „fotbalovostí a herností“ a hlavně mě těší, že kluci v obou kategoriích fungovali jako tým a byli u nich vidět emoce a radost.

Kromě fotbalového programu, jsme měli v plánu i kulturní program. Navštívili jsme krásné Benátky, byli jsme na pláži v Lidu di Jesolu či v hotelovém bazénu.

Atmosféru turnaje můžete „načerpat“ z videa – https://www.youtube.com/watch?v=5NokYHjIgFw

Vítězný tým U13:

Trenéři: Michal Vejmelka, Ivan Čermák

Hráči: kluci ze 7. B – Tadeáš Záruba, Ondřej Šabach, Vladimír Kocmánek, Adam Kasal, Matyáš Karásek, Adam Fatr, Jiří Kokeš, Jan Haala

kluci z 6. B – Filip Šancl, Filip Karlík, Daniel Bouchner, Benjamin Hána, Vít Povolný

Vítězný tým U12:

Trenéři: Jonatan Hána, Radek Pech

Hráči: kluci z 6. B - Viktor Nevěčný, Matyáš Dolejší (C), Matěj Pivnička, Václav Dobrovolný, Daniel Šilhart, Ondřěj Šerý, Filip Veselý, Matěj Nesvadba, Adam Polanský

kluci z 5. tříd – Jaroslav Červený, Bohuslav Půža

Společné foto